Бульвар Івана Лепсе в Солом’янському районі перейменували на честь першого президента Чехії Вацлава Гавела.

За це рішення сьогодні проголосували 79 депутатів Київради.

Також змінили назви вул. Софії Перовської у Шевченківському районі – на вул. Євгенії Мірошниченко, на честь української оперної співачки. У Печерському районі вул. Перспективну – на вул. Ігоря Брановицького, на честь героя АТО.

Безіменна площа на перетині вул. Маршала Малиновського і Добринінської в Оболонському районі тепер називатиметься пл. Леоніда Телятникова, ліквідатора наслідків ЧАЕС.

Сквер на перетині Стратегічного шосе і проспекту Науки в Голосіївському районі перейменували на Сквер імені волонтерів АТО. А сквер на Володимирському проїзді, 1 став Литовським.

6 жовтня у рамках декомунізації Київрада перейменувала чотири вулиці столиці. Московську площу перейменували на Деміївську, проспект Возз’єднання – на Соборності, вулицю Патріса Лумумби – на Іоанна Павла II.

Нагадаємо, з ініціативою щодо перейменування бульвару Івана Лепсе на бульвар Вацлава Гавела звернулися Посольство Чеської Республіки в Україні, народні депутати, Український інститут національної пам’яті, громадська ініціатива «Бульвар Вацлава Гавела», Спілка Української молоді в Україні та інші.

Вацлав Гавел був одним із лідерів дисидентського руху, що протистояв прорадянському комуністичному режиму в Чехословаччині після радянського вторгнення. Одразу ж після Оксамитової революції (Ніжна революція) був обраний президентом Чехословаччини, яким залишався до липня 1992 року, в 1993 році Гавел став главою вже самостійної Чехії і займав цей пост до 2003 року.

Вацлав Гавел є почесним професором Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка.

Leave a Reply