Актуально

Василя Даниліва після 3 років і 9 місяців перебування в СІЗО, звільнено з-під варти під домашній арешт

By Квітень 11, 2016 No Comments
 6 квітня 2016 року, суд присяжних, і суддівська колегія Шевченківського райсуду під головуванням судді Олега Лінника, прийняли рішення відпустити під домашній арешт засновника УЄП, політв’язня Василя Даниліва.

Василь Данилів -підприємець, меценат, опікувався допомогою дітям-сиротам, спортсменам-борцям, засновник Міжнародної громадської організації “Українська Європейська Перспектива”, що працювала над викриттям злочинів режиму Януковича, допомагала Революції гідності та надає допомогу бійцям добровольчих батальйонів, Нацгвардії, які захищають нашу країну в зоні АТО, їхнім сім’ям. Засновника УЄП Василя Даниліва затримано у 2012 році, йому інкримінують замах на вбивство банкіра Сергія Дядечка. 22 липня 2014 року на своїх чергових зборах Комітет визволення політвязнів  визнав Василя Миколайовича Даниліва політв’язнем.

У першому розгляді по суті в новому складі суддівської колегії судового процесу, що триває вже з липня 2013 року, був зачитаний обвинувальний акт, поданий Генеральною прокуратурою України. Також під час засідання було розглянуто питання процедури подальших судових розглядів. За два з половиною роки три рази змінився склад суду, а також відбулося понад 30 замін відводів і замін адвокатів і представників звинувачення. Лише в березні 2016 року до розгляду справи змогла приступити нова суддівська колегія у складі головуючого судді О. Лінника, судді Л. Щебуняєвої, а також трьох присяжних і одного запасного присяжного. При цьому, вже 10 квітня 2016 року закінчувався термін визначеного судом попереднього ув’язнення підозрюваних. А засідання 17, 23 і 30 березня не відбулися через неявку до суду представників Генеральної прокуратури України.

При цьому нова суддівська колегія прийняла старий порядок розгляду – спочатку будуть заслухані показання звинувачення, потерпілих, свідків та експертів, які вже неодноразово були озвучені на попередніх засіданнях, а лише потім ще невислухані за 2,5 року жодного разу свідчення підозрюваних.

Адвокати наполягали на тому, що підозрювані вже 3,5 року знаходяться в СІЗО, що підірвало їх здоров’я. За новим законодавством, 3,5 року СІЗО прирівнюються до 7 років тюремного ув’язнення.

“Якщо навіть те, що говорить Прокуратура – правда, там вирок – 10 років. А вони вже відсиділи сім, давно б вийшли умовно-достроково на свободу”, – про це заявив один з адвокатів. Також адвокати висловили впевненість в непереконливість висунутих звинувачень посилаючись на практику ЄСПЛ, який не вважає припущення про потенційну можливість “спроб підсудного уникнути правосуддя” вагомими підставами для застосування виняткової міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Суддівська колегія провела в нарадчій кімнаті більше двох годин, після чого оголосила рішення, яким повністю задовольнила вимоги адвокатів обвинувачених.

“Помістити підозрюваних Даниліва, Барткова, Стрипу і Барана під цілодобовий домашній арешт, звільнивши їх з-під варти негайно в залі суду”, – оголосив резолютивну частину рішення Олег Лінник. Це рішення є остаточне і оскарженню не підлягає. Суд врахував безпрецедентний час перебування в СІЗО не засуджених, а всього лише підозрюваних у скоєнні злочинів громадян. Що повністю відповідає світовій практиці.

МГО “Українська Європейська Перспектива” вітає свого засновника зі звільненням з під варти. Дякуємо всім не байдужим до справи політв’язня Василя Даниліва за підтримку і незламну віру в добро і справедливість.

Перемога обов’язково буде! 

Leave a Reply