Особиста Думка

Роби справу чесно, з душею і твоє до тебе прийде,- Богдан Ступка

By Травень 31, 2016 No Comments

bohdan stupka foto

Верховна Рада постановила відзначити 75-річчя Богдана Ступки на державному рівні.

 За постанову № 4348 про святкування 75-річчя від дня народження видатного актора Богдана Ступки 27 серпня 2016 року  проголосували 262 народних депутата ВР України.

Пропонується Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, “Укрпошта” видасть поштову марку, присвячену 75-річчю з дня народження Богдана Ступки. Буде завершене встановлення пам’ятника на місці поховання актора та створений музей Богдана Ступки у приміщенні Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, де 27 серпня будуть проведені урочистості.

Богдан Ступка народився 27 серпня 1941 року у Куликові на Львівщині. Працював він на сценах Львівського театру ім. М. Заньковецької та Київського театру ім. Івана Франка, який очолював до самої смерті. У фільмографії актора – близько 100-та ролей в кіно і більше 100 на сцені.

«Моєю мрією є те, щоб український театр і кіно були знані в усьому світі. Вірю, що так і буде. І я щасливий, що хоч трішки можу цьому допомогти», – Богдан Ступка

bohdan stupka

 Великий актор відійшов у вічність 22 липня в столичній лікарні Феофанія на 71-му році життя. Ця клініка на довгі місяці стала для актора другою домівкою. Попри всі зусилля лікарів які довго намагались повернути здоров’я актору, тяжка недуга виявилася сильнішою. Причиною смерті генія української сцени стала гостра серцева недостатність на тлі однієї з останніх стадій раку кістки.

Богдан Ступка був актором від Бога, живою легендою українського театру і кіно, якому були підвладні будь-які образи і персонажі. Зіграні ним незабутні ролі у театрі і кіно, підкорили серця мільйонів глядачів майстерністю і темпераментною грою.

Василь Данилів разом з Богданом Сильвестровичем Ступкою та Леонідом Васильовичем  Губерським – (ректором Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка  в 2009 році) у 2009 році створили благочинний фонд «Світло Мрій», який в рамках проекту «Схід та Захід –  разом»  надавав допомогу дитячим будинкам як на Сході, так  і на Заході нашої країни, допомагав дітям, які позбавлені батьківської опіки, дітям сиротам та обдарованим дітям, яким нестача матеріальних ресурсів заважає сповна розкрити свій талант. Також фонд підтримував розвиток культури та мистецтва України.

Благодійний фонд «Світло Мрій» перерахував у дитячий будинок «Теплий дім» у Долині, що на Івано-Франківщині, 3 мільйони 200 тисяч гривень. За ці кошти Богдан Ступка разом із Василем Данилівим дали нове дихання цьому дитячому будинку: провели капітальний ремонт старих будівель, побудували декілька нових споруд, на території дитячого будинку були встановлені сучасні ігрові майданчики. Усім необхідним було обладнано спальні, кухні, ігрові кімнати, комп’ютерний клас та музичний зал, бібліотека поповнилася новими книжками. У просторих і світлих кімнатах з’явилися живі куточки і великі акваріуми.

теплий дім

На урочистому відкритті Член правління фонду «Світло мрій» Богдан Ступка відзначив душевну теплоту, відвертість і талановитість дітей-вихованців дитячого будинку:

“Я ніколи не забуду очі цих дітей. Це прекрасні очі, які говорять, – тут працюють дуже хороші педагоги.”

У Миколаївську спеціалізовану школу-інтернат(Миколаїв Донецької обл.), котра стала домівкою для 200 дітей сиріт з вадами розвитку та дітей, які залишились без піклування батьків, фонд «Світло мрій» перерахував на реконструкцію майже 580 тисяч гривень.

Благодійна допомога 305 тисяч доларів США була спрямована холдингом Василя Даниліва до трьох областей України – Івано-Франківської, Закарпатської і Чернівецької. Кошти призначені для ліквідації наслідків повені у 2008 році, та допомоги постраждалим від стихійного лиха.

На спорудження пам’ятника Тарасу Шевченку у Празі у 2009 році виділено 30 тисяч доларів США. Кошти також були виділені на пам’ятник Івану Франку у Хорватії.

Завдяки дружній фінансовій підтримці благодійного фонду «Світло мрій» відбулись:  гастролі видатного театру Еймунтаса Някрошюса “Мено Фортас”,  гастролі Тбіліського драматичного театру імені Шота Руставелі, благодійний показ фільмів-учасників ІІ Київського міжнародного кінофестивалю,  ІІІ Благодійний бенкет Українського католицього університету.  Загальна сума благодійної допомоги яку за час свого існування надав фонд склала 1 мільйон 200 тисяч доларів США. 

Богдан Ступка Василь Данилів

Богдан Ступка про “Світло Мрій” і Василя Даниліва:

« Данилів для мене просто фігура № 1 в меценатстві, у фонді мрій, а мрії повинні здійснюватися рано чи пізно, але мрію потрібно довго, як долю, чекати. І ми разом штовхатимемо цю «біду» вперед і разом з Василем Миколайовичем зробимо все, щоб добродійність в Україні стала нормою».

 Джерело УЄП

Leave a Reply