Як би Президент тим англійським не володів, реальність інша – народ бідніє, перспектив як повернути Крим і вирішити конфлікт на сході нашої країни, стає все менше.
Пройшов рік президентської каденції. Чи розумів Петро Олексійович, до чого вступив?. Мабуть не до кінця оцінив ситуацію, як внутрішню, так і зовнішню, але амбіції тягнули його ноги і пяту точку на це крісло.
Ахіллесовою п’ятою Петра Порошенка стала його постійна схильність до емоційних заяв та обіцянок. Наприклад, самі гучні з них, це продаж «Рошен» і вирішення воєнного конфлікту за лічені години, чи дні.
Мирний план Порошенка був повністю відхилений сепаратистами. Розпочалась антитерористична операція – АТО, яка була не успішною, потягла за собою вторгнення «заблудившихся» російських військ, та катастрофічні провали командування Армії України.
Продаж « Рошен» не можливе на даному етапі, чи то ціна мала, чи то не на часі продаж власного майна. Так чому президент анонсує продаж майна державної власності, можливо також не на часі.
Мінські угоди, це замороження конфлікту, які дають, тобто дали можливість сконцентрувати живу силу сепаратистів, забезпечити їх зброєю, якою навіть не володіють країни ЄС. Україна стала полігоном для випробовування зброї нових зразків.
Проект «Новоросія» поки що відсторонено завдяки Мінським угодам, та тиску цивілізованого світу на керівництво Кремля. Та і сепаратисти ще виявились не готовими реалізувати цей план. Пряме втручання «заблудившейся» російської армії коштувало ще більших санкцій. Значить актуальний став можна назвати словами Троцького « Ні війни, ні мину».
Росія має план, який змусить Україну економічно посилитись, а внутрішні політичні чвари будуть тільки сприяти цьому. Пройде роздвоєння в головах нашого свідомого суспільства, це одна із самих небезпечних форм, що можна провести до повернення проекту « Новоросія».
Армія деморалізує, та частина, яка не приймає участь в бойових діях, погрузла в алкоголізмі та бандитизмі, це також одна з небезпечних форм, та проблема обох сторін конфлікту.
Чому не проходять судові, та конституційні реформи? Де боротьба з корупцією?…
Сьогоднішня форма правління вигідна Президенту, просто зручно підняти слухавку, та дати вказівку відкрити на когось кримінальну справу, чи посадити за грати, забрати бізнес, або позбавити політичного впливу, шляхом арешту оточення. Йому так комфортно мати власного Прокурора та ручні суди.
Все про всіх знають в сьогоднішньому світі технологій 21 століття. Знають пане Президенте про спільні інтереси ваших людей та Партії регіонів. Знають про всі схеми, які зреалізувались через Ярему, відбілювання та можливість розблокування не одного мільярду гривень, як в українських, та к і в європейських банках.
Більшість людей очікувала повторення сценарію Ющенко-Тимошенко. Але цього не сталось. Саме Порошенко мав розмову з Яценюком, коли той тупотів ногами, що хоче піти, і після цієї розмови, він залишився.. Значить Президент розумів ризик роздвоєння двох найбільших політичних сил, тому і запропонував створення єдиної політичної партії з Народним Фронтом та БПП. Яценюк був зачарований результатом своєї політичної сили на останніх виборах. Тому і ціну собі набивав собі ціну. Проте, прогадав, сьогодні вже інші реалії, і рейтинг дуже низької політичної сили, яка піде на дно, і кане в історію. Розбіжаться підлизайки, які розхвалюють Арсена Петровича, який він чудовий державний діяч « все о стране думает». Корупція, наче корозія, проїла цю партію до дір. Їхні обіцянки не варті ломаного гроша. Люди в нашій країні не живуть, а виживають. Ні Яценюк, ні Порошенко не відірвались від олігархічного впливу. Саме боротьба олігархів тягне політичну стабільність та економіку країни на дно.
Розвитку немає. Правда є успіхи Президента в дипломатичній місії. Саме головне, це підписання рік тому Асоціації в зоні вільної торгівлі з ЄС. Навики Міністра закордонних справ, які здобув П.Порошенко, пішли йому на користь. Легко новий Президент входить в контакти з Представниками Західного світу, які публічно підтримують Україну, як фінансово, так і дипломатично. Але, як би він тим англійським не володів, реальність інша – народ бідніє, перспектив як повернути Крим і вирішити конфлікт на сході нашої країни, стає все менше.
Отже, робимо висновки самі.
Не вірте обіцянкам, слухайте своє серце і прислухайтесь до інтуїції. Вникайте, будьте активними учасниками всіх політичних процесів і тоді ви будете робити правильний вибір, і робити ставити на тих, хто реальний політик, а не балабол, який здатен лише молоти красиві слова, за якими пустота.
Тримайте порох сухим! Слава Україні!
Політв’язень Василь Данилів, засновник УЄП
Київ,28.05.2015, Лукя´нівське СІЗО
Джерело: УЄП