АктуальноЄвропа в Україні

УЄП організовує робочий сніданок і конференцію у Брюсселі – говорять про економічні перспективи

By Червень 7, 2018 No Comments

“Українська Європейська Перспектива” організувала у Брюсселі робочий сніданок із першим віце-прем’єр-міністром України та європейським комісаром з питань торгівлі.

5 червня 2018, Брюссель. “Українська Європейська Перспектива” разом із “SME Europe”, “SME Connect” і Європейською асоцаіцією платників податків організували зустріч єврокомісара з питань торгівлі Сісілії Мальмстрьом і першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва за робочим сніданком.

Зустріч пройшла під назвою “Успішне партнерство України та ЄС: майбутні стратегії, торгівля та інвестиції”. До неї також приєднались Генеральний прокурор України Юрій Луценко, перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України Максим Нефьодов, члени Європейського парламенту Проф. Др. Клаус Бухнер та Елмар Брок, президент Європейської Асоціації платників податків Рольф Барон фон Гогенау, заступник Генерального прокурора України Євгеній Єнін, представник України при Європейському Союзі Микола Точицький, виконавчий директор Європейського клубу малого і середнього бізнесу “SME Europe” Др. Горст Гайтц і Василь Данилів, засновник “Української Європейської Перспективи”. Зустріч відбулась напередодні 20-го саміту Україна – ЄС, що пройде 9 липня, і стала доброю нагодою для продуктивних обговорень викликів, перед якими стоїть Україна, та шансів для неї.

На початку зустрічі Степан Кубів зазначив, що в економіці України відмічаються позитивні тенденції – незважаючи на війну, яку на Сході країни веде Росія. “Підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС було правильним вибором. Ми спостерігаємо 22% зріст прямих іноземних інвестицій, 17% зростання експорту, ріст ВВП у першому кварталі 2018 року становить 3%. Україні потрібен економічний прорив. Ключовими факторами, що запустять цей процес, стануть інвестиції до партнерств державного і приватного секторів, продовження реформування, розвиток аграрного і продовольчого секторів, інвестиції до ІТ та інновацій, зростання експорту та перзавантаження системи державного управління”, – зауважив Степан Кубів.

Сісілія Мальмстрьом привітала слова українського колеги та сказала: “Стабільність України важлива для безпеки Європи. Мені дуже приємно бачити позитивний вплив Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Тепер, коли 40% торгівлі України відбувається з ЄС, і коли ЄС став одним із головних інвесторів до економіки України, я хотіла би заохотити українські компанії запозичити європейські стандарти, що дозволить їм експортувати на міжнародному рівні та зробити свою продукцію більш безпечною для українських споживачів. Це – переможна для обох сторін ситуація”. Вона сказала, що критично важливим для України є утримати довіру ЄС, підтримуючи прозорість і верховенство закону. Вона також наголосила, що ЄС налаштований підтримувати Україну.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко приєднався до дискусії, аби поділитись досягненнями в омеженні корупції. Він також визнав, що були невдачі, і продемонстрував готовність сприяти заснуванню антикорупційного суду.

Проф. Др. Клаус Бухнер, член Європейського парламенту і член комітету із закордонних справ, сказав: “Українці дійсно вразили мене. Коли я був у Києві, я відвідав військовий госпіталь. Я бачу як реформи приймають форму. І вірю, що для українського аграрного сектору дуже важливо залишатись без ГМО, адже це створить більше можливостей для експорту до Китаю. Також, українські компанії мали б скористатись використаним обладнанням для вуглевидобування з ЄС, яке можна купити за невисоку ціну та використати в Україні”.

“Українська влада розуміє, що структуральні проблеми існують і надалі, хоч наразі ми і фокусуємось на приватизації підприємств у державній власності, земельних реформах, дерегуляції та покращенні умов для ведення бізнесу. “Financial Times” нещодавно назвав українську економіку такою, що демонструє найкращі показники від року 2010 серед колишніх радянських країн”, – наголосив Максим Нефьодов, перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі.

Робочому сніданку передувала продуктивна вечірня дискусія, участь у якій взяли Юрій Луценко та Максим Нефьодов, і яку було організовано Фондом Конрада Аденауера у Брюсселі. Зустріч зібрала понад 60 людей, серед яких були європейські політики, представники аналітичних центрів, бізнесу та медіа.

“Україна веде три бої. Бій із Путіним. Бій із корупцією та бій за відповідальних громадян”, – сказав Луценко на початку зустрічі. “Моїй команді вдалось відстежити і повернути 1.5 мільярди доларів, вкрадених режимом Януковича. І це тільки дрібна частка від 40 мільярдів, які вважаються викраденими. Ми позбавились будинків, що були викостані у схемах ухилення від сплати податків, сприяли поверненню конкуренції на ринок газу і нафти, зачистили банківський сектор”, – додав він. Генеральний прокурор наголосив, що для стримання корупції була необхідна тісна співпраця між правоохоронними органами.

Максим Нефьодов інформував про відчутні результати роботи української влади. “Україна піднялась на 20 позицій у нещодавно опублікованому Світовим банком Індексі легкості ведення бізнесу. Ми запровадили ефективну податкову систему, послабили тиск на сплату ПДВ з імпортованого обладнання (тепер його можна сплачувати протягом трьох років) та відкрили ринок для конкуренціїї. Ми пишаємось тим, що наша система державних закупівель “Prozzoro” отримала велику кількість нагород і наразі купується для введення у роботу в інших країнах. Моїм пріоритетом наразі є приватизація”, – наголосив перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі.

“Я надзвичайно радію, що події, організовані “Українською Європейською Перспективою” у Брюсселі та Україні роблять свій вагомий внесок до відносин України із ЄС. Я щиро вдячна нашим партнерам, зокрема Фонду Конрада Аденауера, “SME Europe” та “SME Connect”, а також Європейській асоціації платників податків за співпрацю з нами в організації продуктивних подій та дискусій у Брюсселі”, – завершила зустріч Маріанна Данилів, виконавчий директор УЄП.

 

Текст: Василь Мирошниченко, Директор по зв’язках із громадськістю проекту “Європа в Україні”
Переклад з англійської: Маргарита Голобродська, Медіа-комунікації УЄП

Вечірня дискусія, 4.06.18.

Прес-конференція, 5.06.18.

Робочий сніданок, 5.06.18.