Геннадій Афанасьєв та Юрій Солошенко, вітаємо з поверненням до дому!


Afanasjev Soloshenko

Звільнення Надії Савченко поклало початок поверненню українських в’язнів з Росії додому. Нарешті вільні! 

Літак з українцями Геннадієм Афанасьєвим та Юрієм Солошенком приземлився в аеропорту “Бориспіль”, передає УНН.

Раніше повідомлялось, що Геннадій Афанасьєв і Юрій Солошенко, яких незаконно утримували в Росії, вже на борту українського літака.

Про це повідомив Президент України Петро Порошенко в своєму Twitter.

“Нарешті! Юрій Солошенко і Геннадій Афанасьєв уже на борту українського літака і вилітають з Москви в Україну”, – написав він.

Зазначимо, що їх супроводжують прес-секретар Глави держави Святослав Цеголко і перший віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко.

Нагадаємо, сьогодні вранці деякі медіа повідомили про те, що в аеропорту “Бориспіль” готується до вильоту у Москву літак Національної гвардії України, щоб забрати Афанасьєва і Солошенка.

Пізніше радник глави СБУ Юрій Тандіт повідомив, що інформація про обмін українських політв’язнів буде оприлюднена лише в разі успішного втілення такої операції.

Крім того, голова СБУ Василь Грицак повідомив на кого планують обміняти Афанасьєва і Солошенка, а саме на фігурантів справи 2 травня в Одесі Євгена Мєфьодова і Олену Гліщинську.

Також, стало відомо, що літак з людьми, яких обміняють на українців Солошенка та Афанасьєва, вилетів з аеропорту “Гостомель” під Києвом.

З посиланням на джерело “УНН” повідомляє, що Афанасьєв та Солошенко, повернувшись до України, проходитимуть стаціонарне лікування у відділенні Державної наукової установи “Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини” Державного управління справами.

В свою чергу в Кремлі заявили про те, що Путін підписав два укази про помилування. Першим він помилував Геннадія Афанасьєва, засудженого 17 грудня 2014 року Московським міським судом, звільнивши його від подальшого відбування покарання у вигляді позбавлення волі. Другим Юрія Солошенко, засудженого 14 жовтня 2015 року Московським міським судом, також звільнивши його від подальшого відбування покарання у вигляді позбавлення волі.

soloshenko

Iryna Gerashchenko : Киів . Вилітаємо за НАШИМИ . І за дві години вже Москва . Вже в літаку! Всі подробиці цього чудового дня за кілька годин. Юрій Солошенко і Геннадій Афанасьєв вилітають до Києва. Доручення президента виконано. Ще двоє наших украінців звільнено. Ми з Цеголко і усіма причетними щасливі! Ми довго за це боролися- в Мінську, на всіх міжнародних майданчиках, не було жодноі зустрічі президента, де б не піднімалося питання звільнення наших