У суботу 9 червня у Празі пройшов мультикультурний фестиваль “Калейдоскоп 2018”, участь у якому взяла і “Українська Європейська Перспектива”.

Україну цього року, вже традиційно, було представлено всебічно – гості мали змогу скуштувати традиційні страви української кухні, придбати сувеніри і книжки, навчитись робити ляльку-мотанку та ознайомитись із процесом вироблення гобеленів. Для діток майстер-клас підготував художник-ілюстратор Олександр Курило разом із письменницею Дзвінкою Торохтушко.

Zveřejnil(a) UAPORTAL.CZ dne 9. červen 2018

Фестиваль “Калейдоскоп” за підтримки міської частини Праги 4 проходив уже вчетверте. Саме цей фестиваль, наприклад, полюбився українському гурту “Zapaska”, що приїжджав із виступами у минулому і позаминулому роках.

Zveřejnil(a) UAPORTAL.CZ dne 23. květen 2018

Фестиваль “Калейдоскоп” вирізняється своєю “родинною атмосферою” – сюди приходять тільки ті, кому дійсно цікаві інші культури, хто хоче відволіктись від кнедликів, піци-пасти і бургерів та скуштувати чогось незвичного. Сюди також приходять із дітками, аби пострибати босоніж під акомпанемент незвичних інструментів та екзотичних мотивів. Цей фестивальний день – відпочинок для душі!

Цього року, наприклад, відвідувачів не відлякав і дощ – просто довелось порозбігатись під намети, а останній виступ концертної програми – перенести у паркове кафе. (Саме тоді ми зрозуміли, що добре мати два просторих намети! Адже там змогли сховатись від дощу усі ті, хто хотів перечекати його за тарілочкою борщу або дерунів –  а таких було багато).

“Українська Європейська Перспектива” вважає за честь представлять Україну на фестивалі “Калейдоскоп”. За останні три роки присутності українських наметів на фестивалі у нас вже сформувалась своєрідна “Калейдоскопна” родина. Наші друзі починають варити, готувати, виробляти сувеніри та пакувати кошики із мистецьким приладдям за кілька днів до, власне, фестивалю. А потім, коли усе вже з’їдено гостями, та всі майстер-класи проведені, ми починаємо планувати наступний рік.

Також ми підраховуємо гроші, зароблені на фестивалі. Цього року вдалось зібрати 14 200 крон! Ці гроші ми використаємо на організацію літнього табору в рамках проекту “Чеські канікули для дітей з України”.

Ми дякуємо усім, хто прийшов цього року на мультикультуний фестиваль “Калейдоскоп 2018”! А хто не дійшов – чекаємо на вас наступного року!

Відео: Галина Андрейців, Роман Михальчук
Фото: Посольство України в Чеській Республіці, UAportal.cz, Маргарита Голобродська, Зіна Гаврилюк, Галина Андрейців